e-bijsluiter

nl
  • fr
  • de
Wetenschappelijke bijsluiter
  • Overzicht bijsluiters
  • Bijsluiter
Terug naar zoekresultaten
UitvouwenToevouwen

Porcilis PCV M Hyo

UitvouwenToevouwen
Afdrukken

BIJSLUITER:

Inhoud van deze bijsluiter
  • 1. NAAM VAN HET DIERGENEESMIDDEL
  • 2. SAMENSTELLING
  • 3. DOELDIERSOORT(EN)
  • 4. INDICATIES VOOR GEBRUIK
  • 5. CONTRA-INDICATIES
  • 6. SPECIALE WAARSCHUWINGEN
  • 7. BIJWERKINGEN
  • 8. DOSERING VOOR ELKE DIERSOORT, TOEDIENINGSWIJZEN EN TOEDIENINGSWEGEN
  • 9. AANWIJZINGEN VOOR EEN JUISTE TOEDIENING
  • 10. WACHTTIJD(EN)
  • 11. BIJZONDERE BEWAARVOORSCHRIFTEN
  • 12. SPECIALE VOORZORGSMAATREGELEN VOOR HET VERWIJDEREN
  • 13. INDELING VAN HET DIERGENEESMIDDEL
  • 14. NUMMERS VAN DE VERGUNNINGEN VOOR HET IN DE HANDEL BRENGEN EN VERPAKKINGSGROOTTEN
  • 15. DATUM WAAROP DE BIJSLUITER VOOR HET LAATST IS HERZIEN
  • 16. CONTACTGEGEVENS
  • 17. OVERIGE INFORMATIE

1. NAAM VAN HET DIERGENEESMIDDEL

Porcilis PCV M Hyo emulsie voor injectie voor varkens

2. SAMENSTELLING

Per dosis van 2 ml:

Werkzame bestanddelen:
Porcine circovirus type 2 (PCV2) ORF2 subunit antigeen:   ≥ 2828 AU1
Geïnactiveerd Mycoplasma hyopneumoniae stam J:      ≥ 2,69 RPU2

Adjuvantia:
Lichte minerale olie              0,268 ml
Aluminium (als hydroxide)            2,0 mg

1 Antigenic Units zoals bepaald met de in vitro potency test (ELISA).
2 Relative Potency Units gedefinieerd tegen een referentie vaccin.

Homogene witte tot gebroken witte emulsie na schudden.

3. DOELDIERSOORT(EN)

Varken (vleesvarkens).

4. INDICATIES VOOR GEBRUIK

Voor de actieve immunisatie van varkens ter vermindering van viremie, virusload in longen en lymfatisch weefsel, virusverspreiding veroorzaakt door porcine circovirus type 2 (PCV2) infectie, en de ernst van longbeschadigingen veroorzaakt door infectie met Mycoplasma hyopneumoniae. Ter vermindering van de gewichtsafname gedurende de vleesvarkensperiode ten aanzien van infecties met Mycoplasma hyopneumoniae en/of PCV2 (zoals waargenomen in veldstudies).

Aanvang van de immuniteit na enkelvoudige vaccinatie:
PCV2: 2 weken na vaccinatie.
M. hyopneumoniae: 4 weken na vaccinatie.

Aanvang van de immuniteit na tweevoudige vaccinatie:
PCV2: 18 dagen na de eerste vaccinatie.
M. hyopneumoniae:  3 weken na de tweede vaccinatie.

Duur van de immuniteit (beide vaccinatieschema’s):
PCV2: 22 weken na (de laatste) vaccinatie.
M. hyopneumoniae: 21 weken na (de laatste) vaccinatie.

5. CONTRA-INDICATIES

Geen.

6. SPECIALE WAARSCHUWINGEN

Speciale waarschuwingen:
Vaccineer alleen gezonde dieren.

Speciale voorzorgsmaatregelen te nemen door de persoon die het diergeneesmiddel aan de dieren toedient:
Voor de persoon die het diergeneesmiddel toedient:
Dit diergeneesmiddel bevat minerale olie. Accidentele (zelf)injectie kan ernstige pijn en zwelling tot gevolg hebben, vooral in geval van injectie in een gewricht of vinger. Zonder snel medisch ingrijpen kan dit in zeldzame gevallen leiden tot verlies van de betrokken vinger. Raadpleeg in geval van accidentele injectie onmiddellijk een arts, zelfs wanneer de geïnjecteerde hoeveelheid miniem is. Zorg ervoor dat u de bijsluiter bij u heeft.
Consulteer opnieuw een arts, als de pijn meer dan 12 uur na het eerste medisch onderzoek aanhoudt.

Voor de arts:
Dit diergeneesmiddel bevat minerale olie. Accidentele injectie, zelfs met kleine hoeveelheden, kan hevige zwelling veroorzaken die bijvoorbeeld kan leiden tot ischemische necrose en zelfs tot verlies van een vinger. Onderzoek door een deskundig chirurg is met SPOED vereist. Het kan nodig zijn in een vroeg stadium een incisie te maken in het geïnjecteerde gebied en dit te irrigeren, met name wanneer de weke massa van de vinger of pezen aangetast zijn.

Speciale voorzorgsmaatregelen voor de bescherming van het milieu:
Niet van toepassing.

Interactie met andere geneesmiddelen en andere vormen van interactie:
Er zijn veiligheids- en werkzaamheidsgegevens beschikbaar in varkens vanaf 3 weken leeftijd, waaruit blijkt dat het vaccin op hetzelfde moment kan worden toegediend met Porcilis Lawsonia en/of Porcilis PRRS. Indien Porcilis PCV M Hyo gegeven wordt op hetzelfde moment als Porcilis Lawsonia, dienen deze diergeneesmiddelen gemengd te worden. Porcilis PRRS dient echter altijd op een andere plaats gegeven te worden (bij voorkeur de andere zijde van de nek). De productinformatie van Porcilis Lawsonia en/of Porcilis PRRS dient te worden geraadpleegd vóór toediening.

Bij individuele varkens kan de temperatuurstijging na gecombineerd gebruik vaak meer zijn dan 2 °C. Vanaf één tot twee dagen na de piek in temperatuursverhoging wordt de temperatuur weer normaal. Voorbijgaande reacties op de plaats van injectie, die beperkt blijven tot een lichte zwelling (≤ 2 cm diameter), kunnen vaak direct na vaccinatie voorkomen, tevens kan het voorkomen dat de reacties pas 12 dagen na vaccinatie verschijnen. Al deze reacties verdwijnen binnen 6 dagen. Overgevoeligheidsreacties na vaccinatie kunnen soms voorkomen.

Er is geen informatie beschikbaar over de veiligheid en werkzaamheid van dit vaccin bij gebruik in combinatie met enig ander diergeneesmiddel, behalve de bovengenoemde diergeneesmiddelen. Ten aanzien van het gebruik van dit vaccin vóór of na enig ander diergeneesmiddel dient per geval een beslissing te worden genomen.

Overdosering:
Geen gegevens beschikbaar.

Belangrijke onverenigbaarheden:
Niet mengen met enig ander diergeneesmiddel, behalve met Porcilis Lawsonia.

7. BIJWERKINGEN

Varken (vleesvarkens)

Zeer vaak
(>1 dier/10 behandelde dieren):

Verhoogde temperatuur1

Soms
(1 tot 10 dieren/1.000 behandelde dieren):

Zwelling op de injectieplaats2
Verminderde activiteit3
Gaan liggen3
Oncomfortabel3

Zelden
(1 tot 10 dieren/10.000 behandelde dieren):

Overgevoeligheidsreactie4

Zeer zelden
(<1 dier/10.000 behandelde dieren, inclusief geïsoleerde meldingen):

Anafylaxie-achtige reactie5

1  Op de dag van vaccinatie (gemiddeld ±1 °C, bij individuele varkens tot 2 °C). De dieren normaliseren vanaf één tot twee dagen na observatie van de piektemperatuur.
2   < 2 cm doorsnee. Deze reacties verdwijnen binnen 12 dagen na de eerste vaccinatie bij het tweevoudige vaccinatieschema en binnen 3 dagen na voltooiing van het enkelvoudige of het tweevoudige vaccinatieschema.
3   Tot één dag na vaccinatie.
4   Na de eerste vaccinatie bij het tweevoudige vaccinatieschema.
5   Voor het enkelvoudige vaccinatieschema: Kan levensbedreigend zijn. Als dergelijke reacties optreden, wordt een passende behandeling aanbevolen.

Het melden van bijwerkingen is belangrijk. Op deze manier kan de veiligheid van een diergeneesmiddel voortdurend worden bewaakt. Indien u bijwerkingen vaststelt, zelfs wanneer die niet in deze bijsluiter worden vermeld, of u vermoedt dat het geneesmiddel niet heeft gewerkt, neem dan in eerste instantie contact op met uw dierenarts. U kunt bijwerkingen ook melden aan de houder van de vergunning voor het in de handel brengen met behulp van de contactgegevens aan het einde van deze bijsluiter of via uw nationale meldsysteem.

8. DOSERING VOOR ELKE DIERSOORT, TOEDIENINGSWIJZEN EN TOEDIENINGSWEGEN

Vaccineer varkens intramusculair in de nek.

Enkelvoudig vaccinatieschema:
Een enkelvoudige dosis van 2 ml bij varkens vanaf 3 weken leeftijd.

Tweevoudig vaccinatieschema:
Twee injecties van elk 1 ml bij varkens vanaf 3 dagen met een interval van ten minste 18 dagen.

Naaldlengte en -diameter moeten worden aangepast aan de leeftijd van het dier.

Wanneer PCV2 en/of M. Hyopneumoniae infecties vroeg optreden, wordt het tweevoudige vaccinatieschema aanbevolen.

Gemengd gebruik met Porcilis Lawsonia
De Porcilis PCV M Hyo emulsie kan worden gebruikt om kort voor vaccinatie Porcilis Lawsonia lyofilisaat als volgt te reconstitueren bij varkens vanaf de leeftijd van 3 weken:

Porcilis Lawsonia lyofilisaat

Porcilis PCV M Hyo

50 doses

100 ml

100 doses

200 ml

Gebruik de volgende procedure voor een juiste reconstitutie en een correcte toediening:
1. Laat Porcilis PCV M Hyo op kamertemperatuur komen en schud goed voor gebruik.
2. Voeg 5-10 ml Porcilis PCV M Hyo toe aan het Porcilis Lawsonia lyofilisaat en meng het kort.
3. Trek het gereconstitueerde concentraat uit de flacon en doe het terug in de flacon met Porcilis PCV M Hyo. Schud het kort om te mengen.
4. Gebruik het vaccinmengsel binnen 6 uur na reconstitutie. Gooi vaccin dat hierna overblijft weg.

Dosering:
Dien een enkelvoudige dosis (2 ml) Porcilis Lawsonia gemengd met Porcilis PCV M Hyo intramusculair in de nek toe.

Uiterlijk na reconstitutie: homogeen witte tot bijna witte emulsie na schudden.

9. AANWIJZINGEN VOOR EEN JUISTE TOEDIENING

Vóór het gebruik het vaccin op kamertemperatuur (15 °C – 25 °C) laten komen en goed schudden. Voorkom contaminatie.

10. WACHTTIJD(EN)

Nul dagen.

11. BIJZONDERE BEWAARVOORSCHRIFTEN

Buiten het zicht en bereik van kinderen bewaren.
Bewaren in een koelkast (2 °C - 8 °C).
Niet invriezen.
Tegen direct zonlicht beschermen.
Dit diergeneesmiddel niet gebruiken na de uiterste gebruiksdatum vermeld op de flacon na Exp. De uiterste gebruiksdatum verwijst naar de laatste dag van de maand.
Houdbaarheid na eerste opening van de primaire verpakking: 8 uur.

12. SPECIALE VOORZORGSMAATREGELEN VOOR HET VERWIJDEREN

Geneesmiddelen mogen niet verwijderd worden via afvalwater of huishoudelijk afval.

Maak gebruik van terugnameregelingen voor de verwijdering van ongebruikte diergeneesmiddelen of uit het gebruik van dergelijke middelen voortvloeiend afvalmateriaal in overeenstemming met de lokale voorschriften en nationale inzamelingssystemen die van toepassing zijn. Deze maatregelen dragen bij aan de bescherming van het milieu.

Vraag aan uw dierenarts wat u met overtollige geneesmiddelen dient te doen.

13. INDELING VAN HET DIERGENEESMIDDEL

Diergeneesmiddel op voorschrift.

14. NUMMERS VAN DE VERGUNNINGEN VOOR HET IN DE HANDEL BRENGEN EN VERPAKKINGSGROOTTEN

EU/2/14/175/001-10.
Kartonnen doos met 1 of 10 PET flacons à 20, 50, 100, 200 of 500 ml.

Het kan voorkomen dat niet alle verpakkingsgrootten in de handel worden gebracht.

15. DATUM WAAROP DE BIJSLUITER VOOR HET LAATST IS HERZIEN

05/2023.
Gedetailleerde informatie over dit diergeneesmiddel is beschikbaar in de diergeneesmiddelendatabank van de Unie (https://medicines.health.europa.eu/veterinary).

16. CONTACTGEGEVENS

Houder van de vergunning voor het in de handel brengen en fabrikant verantwoordelijk voor vrijgifte en contactgegevens voor het melden van vermoedelijke bijwerkingen:
Intervet International B.V., Wim de Körverstraat 35, 5831 AN Boxmeer, Nederland

België/Belgique/Belgien
Tél/Tel: + 32 (0)2 370 94 01

Lietuva
Tel: + 37052196111

 
Република България
Teл: + 359 28193749

 
Luxembourg/Luxemburg
Tél/Tel: + 32 (0)2 370 94 01

 
Česká republika
Tel: + 420 233 010 242

 
Magyarország
Tel.: + 36 1 439 4597

 
Danmark
Tlf: + 45 44 82 42 00

 
Malta
Tel: + 39 02 516861

 
Deutschland
Tel: + 49 (0)8945614100

 
Nederland
Tel: + 32 (0)2 370 94 01

 
Eesti
Tel: + 37052196111

 
Norge
Tlf: + 47 55 54 37 35

 
Ελλάδα
Τηλ: + 30 210 989 7452

 
Österreich
Tel: + 43 (1) 256 87 87

 
España
Tel: + 34 923 19 03 45

 
Polska
Tel.: + 48 22 18 32 200

 
France
Tél: + 33 (0)241228383

 
Portugal
Tel: + 351 214 465 700

 
Hrvatska
Tel: + 385 1 6611339

 
România
Tel: + 40 21 311 83 11

 
Ireland
Tel: + 353 (0) 1 2970220

 
Slovenija
Tel: + 385 1 6611339

 
Ísland
Sími: + 354 535 7000

 
Slovenská republika
Tel: + 420 233 010 242

 
Italia
Tel: + 39 02 516861

 
Suomi/Finland
Puh/Tel: + 358 10 2310 750

 
Κύπρος
Τηλ: + 30 210 989 7452

 
Sverige
Tel: + 46 (0)8 522 216 60

 
Latvija
Tel: + 37052196111

 
United Kingdom (Northern Ireland)
Tel: + 353 (0) 1 2970220

17. OVERIGE INFORMATIE

Het vaccin stimuleert de ontwikkeling van actieve immuniteit tegen porcine circovirus type 2 en Mycoplasma hyopneumoniae bij varkens.

Terug naar top

Terhulpsesteenweg 166
1170 Brussel

pharma.be

Tel: 02 661 91 11
Fax: 02 661 91 99

info@e-compendium.be

© pharma.be 2025

Disclaimer

Toegang voor pharma.be leden